Collection: Prices
-
A.) 30 hours for 1 - 2 people
Regular price QAR 3.657,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 3.657,00 -
1 Hour Pay-As-You-Go Class
Regular price QAR 38,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 38,00 -
One Time Private Class
Regular price QAR 176,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 176,00 -
讓自己進步👅英語每日練舌頭 LINE English Learning Group
Regular price QAR 184,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 184,00 -
25 Hours Pay-As-You-Go!
Regular price QAR 896,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 896,00 -
A.) 30 hours for 3 - 4 people
Regular price QAR 4.973,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 4.973,00 -
Computer Literacy Classes
Regular price QAR 487,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 487,00 -
The Vanessa Special
Regular price QAR 2.378,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 2.378,00 -
Private Time Intensive
Regular price QAR 1.230,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 1.230,00 -
Foreign Languages 外語課程
Regular price QAR 1.054,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 1.054,00 -
C.) 105 hours for 7+ people
Regular price QAR 24.291,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 24.291,00 -
C.) 105 hours for 6 people
Regular price QAR 21.210,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 21.210,00 -
C.) 105 hours for 5 people
Regular price QAR 18.030,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 18.030,00 -
C.) 105 hours for 3 - 4 people
Regular price QAR 14.833,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 14.833,00 -
C.) 105 hours for 1 - 2 people
Regular price QAR 10.655,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 10.655,00 -
B.) 63 hours for 7+ people
Regular price QAR 16.284,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 16.284,00 -
B.) 63 hours for 6 people
Regular price QAR 14.144,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 14.144,00 -
B.) 63 hours for 5 people
Regular price QAR 12.023,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 12.023,00 -
B.) 63 hours for 3 - 4 people
Regular price QAR 9.896,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 9.896,00 -
B.) 63 hours for 1 - 2 people
Regular price QAR 7.132,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 7.132,00 -
A.) 30 hours for 7+ people
Regular price QAR 8.134,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 8.134,00 -
A.) 30 hours for 6 people
Regular price QAR 7.118,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 7.118,00 -
A.) 30 hours for 5 people
Regular price QAR 6.035,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 6.035,00 -
86 Hours Pay-As-You-Go!
Regular price QAR 2.943,00Regular priceUnit price / perSale price QAR 2.943,00
English for Business And Working Professionals
-
Business English
English is the international language of business. We offer Business English to help you understand the world of business and get the language skills needed in the global market. Our Business English clients gain practical experience in common workplace situations, and confidence in the English language. Maybe you want to improve your English to sound more professional at a job interview, in negotiation or business meetings. Clients will explore the corporate world and get an understanding of the key areas of modern business practices.
-
Some topics of interest:
1. Business Communication
2. Human Resources
3. Socializing across cultures
4. Business Management
5. Negotiations
6. Presentations
7. Meetings
8. Writing communications in English
9. International trade
10. Finance
11. Interview skills
12. Marketing and advertising
Business English Online with Ross Cline
Learn to speak English
English for Business And Working Professionals
Professional advice and guidance that works for you.
Reasonable Professional and Reliable
I have been doing this a while now.
Since 1999 I have been working in the field of ESL and teaching English. I established a iLearn.tw in 2009, and have experience helping people from more than 15 nations. I hope you are happy you found me, and very happy you found us.
Online English Time with Ross Cline
A schedule that works for you.