IELTS Preparation
IELTS is the most popular English language test for education, work or immigration. Our IELTS Preparation program gets students ready for both exam formats: the Academic Module and the General Training Module. Available online and in-person, a total of 120 hours of studies are recommended for the successful completion of this program.We use the 30, 63 and 105 hour MyTeacher price and time options to accommodate IELTS Preparation.
MyTeacher Time is a commitment to 30, 63, or 105 hours with no need to worry about new strangers joining, or your teacher changing. For private classes, small groups, or large groups. MyTeacher Time is more flexible than group classes are in terms of scheduling, and it is time your personal English trainer has for you!
-
Private Time Intensive
Regular price 22,100.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 22,100.00؋ AFN -
A.) 30 hours for 1 - 2 people
Regular price 65,700.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 65,700.00؋ AFN -
B.) 63 hours for 1 - 2 people
Regular price 128,100.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 128,100.00؋ AFN -
C.) 105 hours for 1 - 2 people
Regular price 191,400.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 191,400.00؋ AFN -
One Time Private Class
Regular price 3,200.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 3,200.00؋ AFN -
A.) 30 hours for 3 - 4 people
Regular price 89,300.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 89,300.00؋ AFN -
A.) 30 hours for 6 people
Regular price 127,800.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 127,800.00؋ AFN -
A.) 30 hours for 7+ people
Regular price 146,100.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 146,100.00؋ AFN -
C.) 105 hours for 7+ people
Regular price 436,200.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 436,200.00؋ AFN -
B.) 63 hours for 3 - 4 people
Regular price 177,700.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 177,700.00؋ AFN -
B.) 63 hours for 5 people
Regular price 215,900.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 215,900.00؋ AFN -
B.) 63 hours for 6 people
Regular price 254,000.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 254,000.00؋ AFN -
B.) 63 hours for 7+ people
Regular price 292,400.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 292,400.00؋ AFN -
C.) 105 hours for 3 - 4 people
Regular price 266,400.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 266,400.00؋ AFN -
C.) 105 hours for 5 people
Regular price 323,800.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 323,800.00؋ AFN -
C.) 105 hours for 6 people
Regular price 380,900.00؋ AFNRegular priceUnit price / perSale price 380,900.00؋ AFN
1
/
of
16